KONST / Litografier / Litografi 7234033
*
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:52:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:56:22
1
Vinnande bud
3/10 16:44:57
2
200 kr
17/10 19:50:01
3
300 kr
17/10 19:50:50
3
400 kr
17/10 19:55:03
3
500 kr
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:56:22 | 1 | Vinnande bud |
3/10 16:44:57 | 2 | 200 kr |
17/10 19:50:01 | 3 | 300 kr |
17/10 19:50:50 | 3 | 400 kr |
17/10 19:55:03 | 3 | 500 kr |
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22